Magia Szkła w Twoim domu!

 

Wyobraź sobie soczyste cytryny, pulsujące dojrzałością banany i świeżo palone, aromatyczne ziarenka kawy. Wybraną przez ciebie grafikę możemy zaaranżować w każdym miejscu w kuchni. Elegancko oszklone szafki kuchenne nagle zachwycą feerią wyrazistych barw. Płytki podłogowe rozbłysną nowym blaskiem a ściany zamienią się w malownicze krajobrazy. Obraz poddany laminowaniu szkłem może mieć wymiary aż 4×1,8 m! To z pewnością wystarczy, by zaimponować znajomym oryginalną dekoracją. Magia Szkła to jednak nie tylko ozdoba, to także cenny element praktyczny. Szkło jest odporne na wilgoć i wysoką temperaturę, wytrzyma więc każde kuchenne warunki. Może służyć jako blat stołowy lub kuchenny.

Szkło to materiał często używany w nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych. Nasza firma koncentruje się na produkcji szkła laminowanego.

Szkło laminowane (klejone) jest kompozytem składającym się przynajmniej z dwóch tafli szkła połączonych za pomocą przezroczystej syntetycznej warstwy klejącej. Laminat jest kombinacją różnych rodzajów i grubości szkła (float, hartowanego lub nie) oraz folii, najczęściej poliwinylobutyralowej(PVB).

Folie te mogą być matowe, przezroczyste, kolorowe jak również wzory grafik oraz zdjęcia.

Proces produkcji szkła laminowanego przebiega w kilku fazach. Przygotowane wcześniej tafle szklane (pocięte, wyszlifowane i ewentualnie hartowane) przekładane są folią PVB w specjalnym, sterylnym i klimatyzowanym pomieszczeniu. Następnie poddane są walcowaniu w specjalnych piecach, gdzie następuję wstępne łączenie szkła i folii. W celu zapewnienia odpowiedniej adhezji i pozbycia się pęcherzyków powietrza, laminaty poddawane są procesowi autoklawizacji w temperaturze około 140oC i pod ciśnieniem 12 atm., gdzie pozostają przez kilka godzin. W końcowym etapie odcina się naddatki folii i laminaty są gotowe do montażu.

Szkło laminowane odgrywa istotną rolę w rozwiązaniach konstrukcyjnych. Stosowanie folii PVB, w przypadku zniszczenia lub spękania zabezpiecza szkło przed rozsypaniem.

Wachlarz zastosowań oferowanego szkła jest bardzo szeroki, między innymi jako wykładzina ścienna, szafy przesuwne, fronty kuchenne, szyby zastępują glazurę w kuchni, zabudowy szklane, drzwi szklane, witraże, stoły szklane, blaty kuchenne, balustrady balkonowe. Maksymalny rozmiar szkła laminowanego to 1800×4000 mm w jednej tafli.

Najczęściej używanym szkłem w meblarstwie jest szkło laminowane składające się z dwóch formatek o grubości 2 mm. Jest to wymuszone przez maksymalną grubość szkła użytego do frontu aluminiowego. W celu uzyskania lepszych własności wytrzymałościowych zalecamy użycie szkła o grubości 2+3 mm. Szkło warstwowe objęte jest normami PN-EN 14449, PN-en 12600.